.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: bb686a7
 • پایش زیست محیطی رودخانه گدار چای نقده
 • 1398/4/29 شنبه2019-07-20T14:03:04+04:30.
 • رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نقده گفت: پایش از رودخانه ها جهت شناسایی وضعیت رودخانه به لحاظ آلایندگی ها و رفع ضرر و زیان احتمالی از بابت تخریب محیط زیست و حفظ سلامتی مردم از اهمیت بالایی برخوردار است .

  به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی اکبر محمدیان ، از پایش دوره ای گدار چای توسط کارشناسان پایش خبرداد و افزود : هدف از اجرای این طرح ارزیابی و بررسی وضعیت زیست محیطی این رودخانه هست.

  وی گفت: نکته حائز اهمیت در پایش این رودخانه تخلیه نخاله های ساختمانی و گاهاً پسماند در حاشیه وبستر رودخانه می باشد که به همین جهت تنویرفرهنگ سازی جوامع محلی حاشیه رودخانه در خصوص عدم ریخت و پاش نخاله و پسماند لازم و ضروری به نظر می رسد.

  رئیس اداره حفاظت محیط زیست نقده گفت: جلوگیری از تخریب وتعارض به حریم رودخانه ها وانهار سنتی ولایروبی آنها ، جلوگیری از تخلیه نخاله های ساختمانی ، زباله وضایعات کشاورزی در رود خانه ها ومسیل های آب می تواند از مهمترین راهکارهای مقابله با اثرات بلایای طبیعی وتغییرات در محیط های طبیعی باشد.

  وی تصریح کرد: رودخانه گدارچای از ارتفاعات مرزی ایران در اشنویه سرچشمه گرفته و پس از طی 70 کیلومتر و مشروب ساختن دشتهای حاصلخیز اشنویه و سلدوز ( نقده) به پارک ملی دریاچه ارومیه می ریزد.

   


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ