.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: e452ef7
 • ایران به تعهدات خود در حفاظت از محیط زیست پایبند بوده است
 • 1398/7/1 دوشنبه2019-09-23T14:00:33+03:30.
 •  

  نماینده مقیم برنامه عمرانی سازمان ملل متحد گفت: به رغم فشارهای خارجی ما شاهد این هستیم که دولت ایران به تعهدات خود در زمینه تنوع زیستی، حفاظت از محیط زیست و توسعه پایدار پایبند بوده است.

   

  به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی کلودیو پوویداس در بازدید از تالاب بین‌المللی کانی‌برازان مهاباد افزود: این نخستین ماموریت وی پس از انتصاب در این پست می باشد.

  وی افزود:  دولت ایران نسبت به تعهدات خود بویژه در زمینه احیای دریاچه ارومیه پایبند بوده است.

   

  وی با اشاره به اینکه اکوسیستم دریاچه ارومیه از نظر جوامع بین‌المللی بسیار مهم است و این جوامع با نگاه ویژه‌ و خاصی طرح‌های احیای این دریاچه را دنبال می‌کنند اضافه کرد: مجموعه سازمان ملل متحد در زمینه طرح‌هایی که با کشورهای مختلف مشارکت می‌کند، به دنبال خروجی و مفید بودن این طرح‌ها است.

   

  وی افزود: در سال‌های گذشته آب دریاچه ارومیه کاهش چشمگیری داشت اما در چند سال اخیر روند احیای این دریاچه رو به بهبود بوده و این امر به خاطر مشارکت مردم و جوامع محلی با برنامه‌های بخش دولتی بوده است.

   

  نماینده مقیم برنامه عمرانی سازمان ملل متحد گفت: تغییر الگوها و روش‌های کشاورزی در این منطقه باعث شده که مصرف آب کشاورزی ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش پیدا کرده و مردم به شکل دیگری از معیشت به گردشگری طبیعت روی آورند.

   

  «کلودیو پوویداس»افزود: در سازمان ملل تلاش خواهیم کرد که جوامع بین‌الملل توجه بیشتری به دریاچه ارومیه و روند احیای این دریاچه داشته باشند و از کمک‌های سخاوتمندانه کشور ژاپن در مشارکتی که در روند احیا دریاچه ارومیه داشته قدردانی می‌کنیم.

   

  وی اظهار داشت: احیای دریاچه ارومیه فرصت مناسبی برای تبادل تجربه موفق ایران در این زمینه با دیگر کشورهای جهان است و سایر کشورها نیز برای احیای اکوسیستم‌های خود می‌توانند از این تجربه موفق ایران استفاده کنند.

   

  وی اضافه کرد: درحالی که هم‌اکنون در بسیاری از نقاط جهان شاهد تغییرات اقلیم و وقوع آتش‌سوزی‌های بزرگ در جنگل‌های آمازون هستیم، نتایج احیای دریاچه ارومیه بسیار خوشایند است.

   

  وی با بیان اینکه مردم ایران درک بسیار خوبی از مسایل محیط زیستی دارند افزود: آنها تنها به حفاظت از آن فکر نمی‌کنند بلکه با کاهش مصرف آب و نهاده‌های شیمیایی از وارد کردن فشار بر منابع طبیعی می‌کاهند.

   

  وی گفت: نکته مهم دیگر این است که ضمن بهتر شدن وضعیت آبی دریاچه ارومیه، مردم متوجه ارزش‌های زیست محیطی دریاچه ارومیه نیز شده‌اند که این امر بسیار باارزش است.

   

  نماینده مقیم برنامه عمرانی سازمان ملل متحد روز یکشنبه در سفر خود به مهاباد از طرح‌های کشاورزی کمک به احیای دریاچه ارومیه در روستاهای «قم‌قلعه» و «خورخوره» و تالاب بین‌المللی «کانی‌برازان» این شهرستان بازدید کرد.

   


   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ