آیینه رسانه
دستگیری ۶۷ متخلف شکار و صید در آذربایجان‌غربی

یک مسئول اعلام کرد

دستگیری ۶۷ متخلف شکار و صید در آذربایجان‌غربی

ایسنا/آذربایجان غربی مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی از دستگیری ۶۷ متخلف شکار و صید در استان توسط نیروهای یگان حفاظت محیط زیست از ابتدای پاییز سال جاری تاکنون خبر داد.

سعید شهند در گفت و گو با ایسنا افزود: از متخلفین ۴۵ اسلحه، ۳ دستگاه موتور برق و بیش از ۳ هزار متر تور صیادی به همراه سایر ادوات شکار کشف و ضبط شده و با تنظیم صورت جلسه تخلف به مرجع قضایی معرفی شده اند.

وی افزود: اقدامات مختلفی به غیر از گشت و کنترل و اقدامات سلبی توسط اداره کل حفاظت محیط زیست به منظور پیشگیری و جلوگیری از تخلفات زیست محیطی مانند شکار و صید انجام شده است که از جمله آنها نصب تابلو های هشداری در مناطق تحت مدیریت مانند پارک ملی دریاچه ارومیه و ۷ کیلومتری نوار مرزی، برگزاری کارگاه های آموزشی برای جوامع محلی و روستاییان و برگزاری کلاس‌های آموزشی یک ساعت با محیط بان در مدارس سراسر استان است.

شهند با بیان اینکه در سال جاری هیچ گونه مجوزی برای شکار پرندگان یا حیات وحش از سوی سازمان حفاظت محیط زیست  صادر نشده  است، عنوان کرد: مامورین یگان حفاظت محیط زیست طی گشت های مستمر و شبانه روزی، مناطق و زیستگاه های طبیعی استان را پایش می کنند و با متخلفین برخورد قاطع و قانونی صورت می گیرد. 

وی از مردم با فرهنگ استان و دوستداران محیط زیست خواست در صورت مشاهده تخلفات زیست‌محیطی و شکار و صید موضوع را از طریق  سامانه تلفنی سراسری و شبانه روزی  ۱۵۴۰  اطلاع دهند.

بيشتر
مهار تورم و رشد تولید