اخبار استان

کارگروه مخاطرات زیست محیطی بخش آواجیق شهرستان چالدران برگزارشد

کارگروه مخاطرات زیست محیطی بخش آواجیق شهرستان چالدران برگزارشد

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چالدران گفت: با حضور بخشدار آواجیق و نماینده فرمانداری و روسای ادارات شبکه بهداشت و درمان، اداره منابع طبیعی و آبخیزداری، محیط زیست ، امورآب و شهردار آواجیق، کارگروه مخاطرات زیست محیطی بخش آواجیق در دفتر شهرداری برگزار شد.

🔹️حجت آذریار گفت: در این جلسه موضوع تاثیر پسماند در انتشار بیماری به خصوص در شرایط کنونی بیماری کرونا و وضعیت نامطلوب برخی از روستاهای بخش آواجیق در حوزه پسماند بررسی شد .
🔹️وی گفت: محل کنونی سایت زباله بخش آواجیق مورد تائید محیط زیست نمی باشد و شهرداری آواجیق باید در کمترین زمان ممکن محل  جدیدی را شناسایی و معرفی کند.

🔹️در ادامه رضا فلاح بخشدار آواجیق  گفت : فرهنگ سازی در حوزه محیط زیست نقش به سزایی در بالا بردن حساسیت مردم در حفظ و حراست از محیط زیست ایفا می کند و همه ما مکلف هستیم  تمام مسائل زیست محیطی را رعایت کنیم .

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست چالدران گفت:  پس از گفتگو و تبادل نظر   مقرر شد شهرداری آواجیق چند محل جدید سایت دفن پسماند را به اداره حفاظت محیط زیست و ارگان های ذیربط معرفی کند تا بررسی های کارشناسی لازم انجام شود.
وی افزود: در این کارگروه مقرر شد شهرداری نسبت به پاکسازی و پوشش دهی مستمر محل سایت فعلی اقدام کرده و با همکاری اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان بنرهایی با مضمون شعارهای زیست محیطی با هدف فرهنگ سازی در حفظ و حراست از محیط زیست در مکان های پر تردد شهر آواجیق نصب شود.
بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد